0 views kez incelendi.

Isıl işlem günümüzde sıklıkla kullanılan metallerin istenilen şekle getirilmesi, düzgünleştirilmesi ve sertlik derecelerinin ayarlanma işlemidir. […]

Isıl işlem günümüzde sıklıkla kullanılan metallerin istenilen şekle getirilmesi, düzgünleştirilmesi ve sertlik derecelerinin ayarlanma işlemidir. Bu işlem yapılırken kimi zaman sıcak olan metalleri hızlıca soğutma kimi zaman ise yavaş yavaş soğutma işlemi yapılmaktadır. Tüm bunların bilinmesi için uzun yılların profesyonelliği ve dikkatli bir çalışma gerekmektedir. Çeliklerin özelliklerinin bilinmesi ve hangisinin daha sert ya da yumuşak olması gerektiğinin bilinmesi gerekmektedir. Ankara ısıl işlem ekibi işlerini profesyonelce yapmakta ve öncelikli sizin işlerinizi en iyi şekilde yapmaktadır. Sıradan değil dikkatli yapılması gereken bir işlemdir ısıl işlem.

ısıl işlem firmaları

ısıl işlem firmaları

Ankara ısıl işlem işlerini yaparken öncelikli olarak hangi çeliği yapmakta ve ne amaçla kullanılmakta olduğuna bakmaktadır. Daha sonrada en uygun olan tekniği seçerek o tekniği kullanmaktadır. Her teknik ayrı ayrı da bir arada da kullanılabilmektedir. Bunun içinde işin bilinmesi gerekmektedir. Aksi takdirde yüzeyi düzeltilmesi gereken bir çeliği her firma düzeltme ile değil yeni bir çelik yapmakla sürdürmektedir. Ancak çeliğin herhangi bir yerinde aşınma olmuşsa düzleştirme işlemi kolaylıkla yapılabilmektedir. Kullanılan teknikler; sementasyon, ıslah, normalizasyon, temperleme, yumuşatma tavlaması, karbonitrasyon, alüminyum yaşlandırma, hidrojen tavlaması, gerilim giderme, sertleştirme, vakum sertleştirme, nitrasyon, oksidasyon, indüksiyon yüzey sertleştirme, gaz sementasyon başlıcalarıdır. Hepsi de günümüzde kullanılmakta olan tekniklerdir.

Isıl İşlem Firmaları çeliklerin işlemlerini yaparken özel ve yüksek özellikli teknolojinin son ürünleri ile işlemlerini yapmaktadır. Çeliklerin ısıtılmasından sonra soğutulma işlemlerinde belirli bir süre zarfı gerekmektedir. Eğer çelik çık sert olursa kırılgan bir yapıya sahip olmaktadır ve bu da kullanılmasında sıkıntıların yaşanmasına neden olmaktadır. Özellikle otomotiv sektörü en çok çalışan sektör olduğundan sanayilerde satışa sunulan mekanik parçaların doğru yapılmış olması gerekmektedir. Ne çok sert nede az sert olmaması gerekmektedir. İkisinin ortasının bilinmesi ve ayarlanması gerekmektedir. Isıl işlem her zaman için ince ayrıntıları olan bir iştir. Bunun içinde işinde profesyonel olmayan kişilerin bu işi yapması çok mümkün değildir. Eğitimin olması ve mekaniklerin ayırt edilebiliyor olması gerekmektedir. İşinde uzman kişiler ısı dereceleri, sertlikleri, yumuşaklıkları konusunda gerekli işlemleri kısa sürede yapabilme yeteneğine sahip olmaktadır.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AS Isıl İşlem Ankara

Ankara Isıl işlem konusunda iş yapan birçok yer olmasına karşın biz 24 yılın verdiği birikimi sizlere sunarak daha da iyi olmayı hedefledik. Müşterilerimizin memnuniyeti bizim memnuniyetimizdir. Sizin de eğer ısıl işlem konusunda yardıma ihtiyacınız varsa internet üzerinden önce incelemelerinizi yapabilirsiniz. Daha sonrasında bizimle görüşebilir ve gerekli bilgileri alabilirsiniz. Sizinle görüşecek olan yetkili kişiler aklınıza takılan konularda da yardımcı olabileceklerdir. Aklınıza takılan her soruyu sorabilir ve cevabınızı da en net şekilde alabilirsiniz.

Bize Ulaşın

Adres: Ostim 1235 Sk. No: 80 Yenimahalle/ANKARA

Telefon: İletişim: +90 (312) 385 31 39

E-Posta: info@asisilislem.com

Web: http://www.ankaraisilislem.com